Czym jest GMO?

Polska wolna od GMO

Czym jest GMO?

Polska wolna od GMO

GMO - trucizna na talerzu

Współcześnie temat zdrowego stylu życia, opartego o najważniejsze filary zdrowia oraz komfortu, czyli: żywienie, suplementację i aktywność fizyczną, stał się bardzo popularny. Wszyscy marzymy o pięknej sylwetce, idealnie odżywionym, wyrzeźbionym i smukłym ciele, mocnych włosach, paznokciach, sprężystej skórze. Wydaje nam się, że robimy wszystko, aby osiągnąć swój cel, albowiem trzymamy się przecież zdrowych oraz racjonalnych zasad żywienia, które towarzyszą nam na każdym kroku i są nieodłącznym elementem codzienności. Niekiedy zapominamy jednak o istnieniu GMO, czyli modyfikowanych genetycznie organizmów (zwierząt oraz roślin), które są piękne, idealne niczym z obrazka, pękate, wielkie i kolorowe, jednak w żaden sposób nie są już pierwotnymi postaciami, które uważaliśmy za pełnowartościowe.

Cała prawda o GMO!

GMO odbiera smak, wartości odżywcze, strukturę oraz zdrowie, a w zamian serwuje nam truciznę, która zanieczyszcza i uśmierca organizm. Często nie zdajemy sobie sprawy, że pod pozorem zdrowego, pełnowartościowego, a także dietetycznego posiłku, kryją się ogromne szkody. W sklepach możemy zakupić np. ziemniaki, które są odporne na stonkę, a jednocześnie zawierające ogromną ilość sztucznych substancji konserwujących, związków chemicznych i pestycydów, których skład można by porównać do opisu produktu na opakowaniu wysoko przetworzonej żywności. Sądzisz, że znaczne obniżenie kosztów produkcji, poprzez zdecydowanie się na rozpoczęcie zmodyfikowanej genetycznie produkcji masowej, gdzie każda sztuka niczym nie różni się od poprzedniej jest korzystne dla kraju, jego gospodarki, a przede wszystkim – dla Ciebie? Jaka jest wartość ludzkiego życia? Czy Ty również jesteś tylko sztuką, którą można stracić bez poniesienia wielkich, w celu przetestowania oddziaływania GMO na homo sapiens? W tym momencie jesteś obiektem badań, tudzież testerem genetycznie modyfikowanych organizmów, a w przyszłości możesz być obiektem modyfikowanym, zamykanym w laboratoriach, trutym i męczonym. Pamiętaj, że pozorny obrazek, który widzisz przed sobą wcale nie musi być wyznacznikiem dobra i zdrowia. Pomyśl przez chwilę i zastanów się, czy warto godzić się na dobrowolne i jawne tworzenie rzeczywistości takiej jak ta, która miała miejsce po wybuchu elektrowni jądrowej kilkadziesiąt lat temu w pewnym mieście.

GMO kusi swoją taniością, masowością i łatwością. Kto w dzisiejszych czasach bowiem chciałby męczyć się przez wiele miesięcy, dbając o swoje plony, które w rezultacie mogą zostać unicestwione przez klimat lub robactwo. Niemniej jednak godząc się na prostotę, niszczymy naturalność, tradycję, jakość i swoje zdrowie. Zastanawiałeś się kiedyś, jak duży wpływ Twoje żywienie wywiera na to, jak się czujesz oraz jak wyglądasz? A może snułeś już plany na przyszłość i wyobrażałeś sobie siebie w otoczeniu ukochanej rodziny za kilkadziesiąt lat?

GMO to trucizna, która nieodwracalnie zmieni bieg ludzkości, odwracając równocześnie wszystkie biologiczne zegary. Zatem nie łudź się wizją długiego i zdrowego żywota, w momencie kiedy godzisz się na stosowanie i spożywanie organizmów genetycznie modyfikowanych. Pamiętaj, że polskie rolnictwo od wielu lat znajduje się na piedestale europejskich standardów jakościowych, ciesząc się ogromną popularnością i szacunkiem wśród największych światowych dostawców – naprawdę warto zniszczyć to wszystko, tylko po to, aby mieć więcej, taniej i ładniej? Jest to, przede wszystkim, kwestia etyczna, ponieważ poprzez zgodę i wybór genetycznie modyfikowanych organizmów (zaliczając w ten poczet zarówno rośliny, jak i zwierzęta), decydujemy się na ogromne zmiany, co za tym idzie – konsekwencje. Najgorsze jednak jest to, że w obliczu ludzkiej pazerności, na owe konsekwencje skazane są także przyszłe pokolenia, a zatem np. nasze dzieci i wnuki. Co gorsza, te zmiany są stałe i nieodwracalne, a określić je można jako katastrofalny upadek, który w pewnym momencie obierze własny kierunek i którego ludzki umysł, ani fizyczna siła nie będą w stanie skontrolować. Zatem modyfikacje genetyczne zaczną żyć własnym życiem, przejmować pełną kontrolę, aż w końcu nas zniszczą. Według raportu Międzynarodowego Instytutu Propagowania Upraw Biotechnologicznych (ISAAA) podaje się, że od roku 2007, powierzchnia upraw modyfikowanych genetycznie (kiedy to wynosiła 114,3 mln hektarów) wzrosła o przeszło 20%, a według kolejnych prognoz jej wzrost będzie nadal się powiększał i finalnie urośnie do ponad 200 milionów hektarów, głównie na terenach: Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Argentyny, Chin, RPA.

GMO jest trucizną zlokalizowaną nie tylko na Twoim talerzu, lecz również w środowisku naturalnym, w przyrodzie i oddziałuje nie tylko na Ciebie, ale także na całą otaczającą Cię rzeczywistość, życie przyszłych pokoleń.

Naszą inicjatywe wspierają:

MUSCLE ZONE

SPALACZE.PL