Czym jest GMO?

Polska wolna od GMO

Czym jest GMO?

Polska wolna od GMO

Historia aktywności obywatelskiej – przeciwko GMO

Sprzeciw i brak zgody na produkcję genetycznie modyfikowanych organizmów (roślin oraz zwierząt), nie jest czymś nowym. Od długiego czasu trwa bowiem spór o słuszność i konsekwencje tego procesu, a także o to, jakie skutki spowoduje on dla ludzkości. Polskie rolnictwo niewątpliwie, znajduje się obecnie na piedestale europejskiej jakości oraz innowacyjności, pod względem upraw, a także hodowli. Polscy rolnicy, a także społeczność konsumencka, niejednokrotnie, zwracali się już do Prezydenta RP o niedopuszczenie pojawienia się możliwości stosowania GMO w Polsce. Nigdy ten apel nie był jednak tak silny, jak obecnie. Tym razem, całe rodziny, cała rolna społeczność oraz większość konsumentów, którzy są w pełni świadomi tego, co obecnie dzieje się w przemyśle żywieniowym, postanowili apelować do Prezydenta o kwestie ważne dla całego narodu.

To wydarzenie miało miejsce 28 marca 2018 roku, pod Pałacem Prezydenckim, gdzie tłum prosił o ratunek dla polskiego rolnictwa, dla zdrowia, bezpieczeństwa, natury i biologii, dla zdrowego życia. Obywatele zwrócili się do najwyższych władz, o zawetowanie projektu ustawy, który głosi o wprowadzeniu poprawek do uprzedniej ustawy zakazującej GMO w Polsce, skierowanie ustawy uprzedmiotowionej do TK (Trybunału Konstytucyjnego), w celu weryfikacji zgodności ustawy z Konstytucją, powzięcie działań prowadzących do stałego i nieodwracalnego przepisu zawartego w Konstytucji RP, który zakazywałby modyfikacji genetycznych w uprawach oraz hodowli, a także w sferze ludzkiego żywienia. Jak widać postulaty społeczeństwa są rozpaczliwą próbą ochrony zdrowia i życia, albowiem genetycznie modyfikowane organizmy, co prawda są piękne, wielkie, kolorowe i produkowane masowo, lecz nie posiadają żadnego smaku, a także właściwości odżywczych, w wyniku czego – trują nas.

Do wszystkich gmin w Polsce trafiły również broszury informujące o następstwach modyfikacji genetycznych i ich skutkach. Próbowano w ten sposób uświadomić niektórych rolników, że łatwy zarobek, szybsza produkcja i pozorny brak zmartwień, mogą doprowadzić do rychłego upadku. Obywatele mobilizują się, łączą siły, przypominają Prezydentowi, że nie zgadzają się na GMO w Polsce i są gotowi do walki z tego typu praktykami, ponieważ gorliwie dbają o polskie wysokie standardy oraz o doskonałą jakość. Mechanizm trucia ludzkości za pomocą łatwego i nieskomplikowanego systemu GMO, czyli organizmów modyfikowanych genetycznie (roślin, zwierząt), następnie procesów obejmujących kwestie ludzkiego żywienia, rozpoczął się już bardzo dawno temu, lecz do tej pory nikt nie dawał mu praktycznie żadnej rangi.

Zaczęło się od tego, że rozwój cywilizacji i przemysłu obudził w ludzkości ciekawość, do eksperymentów, zmian, nowości. Następnie pojawiły się tematy zwiększenia produkcji, tak, aby najmniejszymi kosztami oraz niewielkim nakładem pracy, wyprodukować jak najwięcej żywności. Ponadto ludzie oczekiwali, że pokazywane im w mediach, broszurach, prasie – warzywa, owoce i zwierzęta, będą dokładnie tak samo wyglądały w rzeczywistości. Szukano więc sposobu, aby wprowadzić masową, przemysłową wręcz, a jednocześnie wielką i idealną produkcję pozornie naturalnej żywności i żywych organizmów. Można powiedzieć, że mechanizm GMO to wyjście naprzeciw oczekiwaniom świata konsumentów i danie im tego, czego oczekiwali.

Nikt nie przewidział jednak, jak ogromne szkody (pod wieloma względami) ludzkość poniesie, aby otrzymać piękno, którego pragnęła. Nie dziwmy się chorobom, mutacjom, urazom, problemom skórnym, ginekologicznym, niestabilności psychofizycznej, lękom, bezsenności – podczas kiedy wciąż spożywamy modyfikowane organizmy, w których zawarta jest jedynie chemia oraz metale ciężkie. Mało kto pojmuje, że skutki tego rodzaju poczynań będziemy odnosili również w kilku kolejnych pokoleniach oraz, że są one nieodwracalne i stałe. Poza tym rzadko kiedy wspomina się, że GMO jest morderstwem i przyczyną upadku dla tradycyjnego rolnictwa, z którego przecież słynie nasz kraj. W momencie, kiedy zgodzimy się na modyfikowane genetycznie uprawy, jednocześnie zlikwidujemy wszelkie zdrowie, naturalność, biologię, a także bezpieczeństwo i komfort.

Naszą inicjatywe wspierają:

MUSCLE ZONE

SPALACZE.PL